Hełm

None

Większość budynków posiada strychy, lecz coraz częściej mieszkańcy decydują się na przekształcenie niezaadaptowanego poddasza w pomieszczenie mieszkalne. Należy wówczas poddać strych pracom tak aby zmienić warunki tam panujące na umożliwiające zamieszkanie. Do celów ociepleniowychwykorzystuje się opcję suchej zabudowy:

 • folia paro-przepuszczalna + wełna + stelaż + folia paro-izolacyjna + płyta kartonowo-gipsowa +gipsowanie.

Etapy prac:

 • ocieplenie poddasza:
  • Pierwszą fazą prac jest ułożenie folii paroprzepuszczalnej, by nie zagrzybić sobie więźby dachowej, bądź naszej izolacji w postaci wełny. Odpowiednie ułożenie tej warstwy jest bardzo istotne i pozwoli nam uniknąć tych problemów. Odpowiadamy za nasze realizacje i udzielamy gwarancji na wykonane usługi.
  • Kolejne prace związane są z odpowiednim ułożeniem wełny. Zawsze po obejrzeniu miejsca zlecenia doradzamy jaki rodzaj wełny wybrać. Oczywiście wybór należy do klienta. Praca ta jest również bardzo ważna, bo jeżeli wełna jest ułożona niepoprawnie istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będzie nam przemarzać poddasze co mija się z celem jego ocieplania.
  • Montaż stelaża. Od tego zależy jaki kształt przyjmie nasze poddasze, czy efekt będzie zadowalający i solidnyStelaż musi być odpowiednio trwały i solidny by zapobiec pękaniu płyt i śladom na łączeniach.
  • Następnie czas na folię paroizolacyjną, która zabezpiecza płyty gipsowo kartonowe przed parą wodną, gdyby ta osiadała na płytach ze względu na różnice temperatur na ogrzewanym w zimie pomieszczeniu zaczęłaby się skraplać. Mogłoby to spowodować uginanie się płyt i ich wypaczanie.
  • Czas na montaż płyt. Tu trzeba również pamiętać o wielu zasadach. Jednymi z najistotniejszych jest odpowiednie zagęszczenie śrub/wkrętów mocujących i montaż płyt na cegiełkę.
  • Łączenie szczelin - to nasza tajemnica :) . Najważniejsze, że dzięki naszemu wykonaniu łączenia płyt nie pękają stąd ich nie widać.

Systemy suchej zabudowy cieszą się popularnością ze względu na stosunkowo niski koszt jej wykonania, łatwość modernizacji, jak również wysoką jakość itrwałość. Dzięki tej technologii możemy wykonywać wszelakie zabudowypodwieszane sufity etc. Podstawą jednak jest profesjonalne wykonanie prac w tym systemie.

Galeria zdjęć przedstawia ocieplenie poddasza.